У Клініці здорових судин успішно лікують наслідки інсульту

11 листопада 2013

Нещодавно 52-річну Надію Омельченко з Борисполя Київської області виписали з Клініки здорових судин, куди вона звернулася через інсульт.

—Після 45 років почав стрибати тиск, — згадує. — Я махнула на те рукою, аж поки не опинилася в лікарні з інсультом. Після цього замкнулася в чотирьох стінах, боялася кудись вийти. То підвищувався тиск, то сильно терпнули права рука та обличчя, то в голові паморочилося. П’ять років лікувалася, але толку ніякого. Вже й не сподівалася, що в моєму житті може щось змінитися. А цього року з телепередачі дізналася про київську клініку, де ставлять на ноги таких, як я.

—Інсульт — це порушення кровообігу мозку через розрив, закупорювання або спазм судин. Він провокує часткове відмирання мозкової тканини, — каже керівник клініки, доктор медичних наук Уляна Лущик. — Нерідко така судинна катастрофа робить людину інвалідом. Саме це сталося з Надією. Енергійна та життєрадісна жінка дуже змінилася. Постійно відчувала тривогу, а від цього лише ставало гірше.

Після детального комплексного обстеження Надію почали лікувати. Щодня ставили кра­пельниці, з пацієнткою займався психолог. Проводили спеціальну дозовану рухову терапію, застосовували медичні п’явки.

—Курс тривав майже два місяці, — розповідає Надія Омельченко. — Нарешті я відчула, що повертаюся до нормального життя. То була велика радість і для мне, й для моїх рідних. На прощання сказала лікарям: “Шкодую, що лише цього літа дізналася про вашу клініку. Тоді не втратила б цілих п’ять років життя”.

—Звісно, лікування такої небезпечної хвороби, як інсульт, має бути тривалим та інтенсивним, — говорить Уляна Лущик. — Тільки за цієї умови можна досягти позитивного результату. І наша пацієнтка ще повернеться до Клініки здорових судин, щоб закріпити одержані успіхи надовго. Та перший крок до видужання вона зробила.

Хворих, у яких стався інсульт, в Україні, за статистикою, близько 5 млн. Недуга постійно молодшає. Якщо раніше порушення мозкового крово­обігу траплялося лише в літніх людей, то сьогодні — навіть у дітей.

—Саме через важливість профілактики інсультів та подолання їхніх наслідків 29 жовтня проголосили Всесвітнім днем боротьби з інсультом. Удосконалення діагностики та лікування цієї хвороби допоможе врятувати не одне людське життя, — додає Уляна Лущик.

Наталія НАБОКА

Напишіть відгук

Обов'язкові поля відмічені *.


*

LOGO MINIMAL BW2