Забезпеченя повного лікувально-профілактичного впливу методом кінезитерапії, як природним гармонізуючим чинником у випадках підліткової злочинності

Babii Photo

Суспільство, незалежно від його соціально-культурного рівня, вважало злочин  антигуманним проявом. Спроби приборкати злочинність приводили до утворення спеціальних закладів для ізоляції злочинців від суспільства у пенетерціальній системі або у спеціальних відділеннях медичних закладів.

Методи виховання або перевиховання мали здебільшого вплив на психічну сферу людини, не беручи до уваги стан тілесного здоров’я, а саме стан судинного русла в “горнилі” прийняття неадекватних рішень – головному мозку, як частині нервової системи.

При всій, на перший погляд, стійкості девіацій у психо-емоційній сфері людей із схильністю до правопорушень, коректна діагностика стану гемодинаміки центральної нервової системи відкриває іншу сторону, більш оптимістичну.

Підлітковий вік особливо непередбачений у проявах із злочинним відтінком. Бурхливий соматичний розвиток, активізація гормонального фону при зниженому педагогічному контролі або  його відсутності часто призводить до створення важко керованої поведінки підлітка, а згодом і до правопорушень різного ступеню. В деяких випадках, навіть при достатньому виховному впливові підліток веде себе неадекватно, спостерігаються експлозивна поведінка, агресія по відношенню до оточуючих, грубі порушення дисципліни. В першій і другій групі підлітків при обстеженні морфології головного мозку суттєвих змін не простежується.  Але при дослідженні стану судинного русла методом ТКУЗДГ визначається порушення природньої рівноваги в артеріальній, венозній та ліквородинамічній  ланках. Підтвердження ролі таких змін лежить і у хвилеподібному та неритмічному коливанні поведінкових реакцій підлітків, які відносяться до категорії підліткової злочинності. Зміна  метеорологічних умов, порушення циркадних ритмів, місячні цикли загострюють дистонічні ознаки кровопостачання головного мозку і реалізуються, у найбільш приближених до злочинних, діях підлітка.

Потрібно відмітити, що для представників підліткової злочинності характерний добрий фізичний розвиток у силі та  швидкості рухів. Придивившись уважно до фізичної поведінки таких суб’єктів  неважко побачити імпульсивність, незакінченість і одночасно демонстративність з перенасиченим емоційним супроводом. Враховуючи патогенез порушень гемодинаміки у підлітків з девіантною поведінкою потрібно впливати на основні частини, а саме судинну та лікворну і надалі при поступовій корекції включати інші методи, які поступово гармонізують особистість таких пацієнтів. Кінезитерапія (КТ) відноситься саме до одного з таких, нормалізуючих стан підлітка, чинників.

Задачі КТ в комплексному корекційному лікуванні представників підліткової злочинності передбачають індивідуальність та поетапність. Особливості безпосереднього заняття в адаптаційному періоді мають узагальнюючі, без чіткої індивідуалізації,  риси, до яких, відноситься формування авторитету для пацієнта та налагодження  стійких шляхів взаєморозуміння із інструктором. Період основного впливу на стато-кінетичні та одночасно психологічні функції представлений тонким відчуттям межі між конфліктністю і адекватним сприйняття моторних завдань  конкретним підлітком.

До задач основного етапу КТ відносимо:

  • Формування сприйняття пацієнтом системи фізичних навантажень та розуміння їх ролі в удосконаленні особистості

  • Розвиток дефіцитарних фізичних якостей для формування домінанти позитивного відношення до власного тіла

  • Удосконалення найбільш сприятливих для підлітка стато-кінетичних функцій, які зближують його із суспільством

  • Стимуляція спонтанної ідеї про певну індивідуальну конструктивну роль пацієнта у колективній праці з повним правом отримувати адекватну винагороду

  • Оформлення у підлітка суспільно-корисного перспективного плану дій на базі отриманих доцільних динамічних рухових стереотипів.

Ефективність КТ в роботі з особами підліткової злочинності залежить також від адекватного індивідуального медикаментозного супроводу під контролем гемодинаміки головного мозку і від психокоректуючих впливів, які планомірно проводяться досвідченим психологом.

Досвід лікування підлітків, що проявляють себе у спробах правопорушень підтверджує дієвість  вищенаведених методів у комплексних програмах,  розроблених науковим сектором та впроваджених на лікувальній базі  НМЦУЗМД “Істина”.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://inno-health.com/wp-content/uploads/2013/06/Babii-Photo.png[/author_image] [author_info]Бабій І.П.[/author_info] [/author]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*