Щоб першокласник легко адаптувався до школи, покладіть йому в портфель улюблену іграшку

Статистика свідчить: нині у значної частини дітей (до 20–30%) вже під час навчання в початковій школі виявляється відставання в розвитку психічних процесів, що не дає змоги засвоювати навчальну програму. В одних учнів виникають труднощі в оволодінні навичками письма, читання, рахування, інші не вміють спілкуватися, дотримуватися шкільних правил тощо. Причини цих проблем можуть бути пов’язані як із занедбаністю родинного виховання, так і з особливостями психофізичного розвитку дитини.

У першокласника відбувається зміна провідної діяльності з ігрової на навчальну, і батькам треба бути дуже уважними, аби допомогти йому безболісно здійснити цей перехід. Базу для цього слід готувати заздалегідь, ще до школи виробляючи в дитини вміння контролювати свої емоції, дотримуватися дисципліни. У школі треба буде спокійно сидіти на уроці протягом 45 хвилин і уважно слухати вчителя, що загалом нехарактерне для дітей такого віку. Тому привчати до цього слід поступово.

Щоб полегшити адаптацію, дайте дитині до школи якусь річ (скажімо невеличку іграшку або інший предмет), котра б асоціювалася з домівкою, давала змогу відчути присутність близьких людей. Цю річ можна причепити до портфелика, аби вона час від часу потрапляла малюкові на очі й нагадувала, що татко й мама думають про нього.

На сім років припадає період, коли дитина різко підростає – відбувається акселеративний стрибок. Якщо ж серце не встигло досягти відповідних розмірів, виникають проблеми з кровопостачанням, насамперед із кровопостачанням головного мозку.

Якщо дитина в такий період квола, швидко втомлюється, скаржиться на головний біль та біль у серці, якщо вона стає неуважною і погано запам’ятовує матеріал, слід усунути причини цих проявів. Що раніше звернете увагу на ті чи ті порушення, то реальніша можливість їх подолати.

Досвід роботи Клініки здорових судин свідчить, що виправити таку ситуацію цілком можливо. Тут лікування та корекційна психолого-педагогічна робота ведуться за комплексними індивідуально спрямованими методиками, розробленими на основі сучасних досягнень у практичній психології та медицині, фахівці клініки спеціалізуються на діагностиці й лікуванні захворювань, пов’язаних із порушенням мозкового кровообігу, за допомогою унікальної новітньої методики. Тут успішно долають мігрень, епілепсію і судомні синдроми, тики, неврози, порушення мовлення, затримку психомоторного розвитку та багато інших недуг.

Наталя НАБОКА

Готуємо дітей до школи! Спека не лише на вулиці, а й в нашій клініці, ціни поділилися навпіл. 50% на будь-яке обстеження, допоможемо нашим дітям зібратися до школи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*