Болить голова в Тебе або в твого шефа? Flammer-syndrom (Фламмер-синдром)

Фламмер-синдром – в Європі та Америці це давно лікують. В нас же –  не вважають за хворобу!

Headache

 • Потемніння в очах
 • запаморочення,
 • розсіяність уваги,
 • «земля пливе з-під ніг»,
 • цифри зливаються,
 • рядки пливуть,
 •  важко сконцентруватися на бухгалтерських звітах,
 • голова перестає розуміти де дебет, а де кредит?
 • Періодичне погіршення гостроти зору, слуху, нерідко викликає роздратування.

Читайте також: “Синдром фламмера: первые звоночки или последний звонок”

Презентація на Світовому конгресі ЄАПМ 2015 на тему: “Предикативні біомаркери капіляроскопії”

Flammer-syndrom – новий діагноз людей інтелектуальної праці. Якщо у Вас зустрічаються перелічені вище симптоми – НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ – пройдіть діагностику вчасно!

Якщо у вас сьогодні подібні відчуття, то завтра – ризик втрати працездатності, інвалідність, нейродегенеративні захворювання, онкологія, інсульт, інфаркт.  Ризик раптового погіршення самопочуття – реанімація – смерть.  Це розплата за виснаження резервних можливостей організму, коли розбалансування в тілі ніби-то здорового працівника досягло критичної межі.

Таку невтішну картину малює нам життя в час швидких інформаційних потоків. Мозок пересічного громадянина сьогодні перевантажений в 3-5 разів більше інформацією, ніж це було ще років 10 тому. А мозок ТОП-менеджера, бухгалтера, керівника відділу сьогодні змушений працювати в 5-8 разів продуктивніше, ніж рядового працівника компанії.

Сьогодні в світі вже виділений окремо новий діагноз – Flammer-syndrom (Фламмер синдром). Він зустрічається в людей інтелектуальної праці, які мають розбалансування в судинній системі та високий рівень стресу щодо професійної відповідальності на роботі під час прийняття управлінських рішень (ТОП-менеджери та менеджери транспорту, енергетичних компаній, лікарі, політичні та державні діячі).

Для Фламмер-синдрому характерним є дисбаланс по масі – низька або надмірна маса тіла, мігрені, підвищена чутливість до запахів, понижений артеріальний тиск, холодні пальці рук, розлади сну, підвищена тривожність, парадоксальна реакція на ліки. Саме такі відчуття є проявами дисбалансу в роботі мозку та судин працівника фірми, що з часом при відсутності лікування може призвести до розвитку  нейродегенеративних захворювань – розсіяний склероз, епілепсія, депресія, деменція або онкопатологія.

Що робити, якщо у вас наявні такі симптоми? В першу чергу необхідно дослідити функцію судин на предмет наявності розбалансування в роботі судинної системи, виявити наскільки воно виражене і водночас виявити можливі дисфункції в роботі мозку.

Першим кроком у діагностиці повинен бути судинний скринінг, оскільки, зокрема, досить популярна сьогодні МРТ-діагностика головного мозку не здатна виявляти розлади в роботі мозку, а лише дозволяє виявляти грубі зміни в структурі мозку, які потребують оперативного втручання.

Тому для людей, які відчувають себе практично здоровими, сьогодні вже існує інший тип діагностики – скринінг – швидкий метод виявлення або заперечення патології у людей. Вимоги до скринінгу – неінвазивність ( без проколу шкіри), неболючість, наглядність та швидкість отримання результату.

Сьогодні вже існують технології судинного скринінгу, ангіомаркерів та нейромаркерів, які дозволяють швидко констатувати наявність дефіциту кровопостачання в організмі, ступінь розбалансування в роботі серцево-судинної системи, загрозу структурних патологічних перебудов в мікросудинах та перед онкологічні стани на судинному рівні.

При наявності показників скринінгу в субкритичній або в критичній зонах необхідно провести комплексне обстеження всього організму. За результатами обстеження формується план лікування. Антистресовий пакет лікування проводять під контролем відповідної апаратури для того, щоб відслідкувати правильність реакцій розбалансованого організму на лікування та допомогти організму вийти на необхідний рівень роботи органів та систем.

Навіщо лікування Фламмер-синдрому?

В першу чергу лікування слід проводити на ранніх стадіях розбалансування в роботі судин та нервової системи, щоб не допустити повного зриву компенсацій організму. Дискомфорт в самопочутті на зміну погоди (+- 2 дні), перед менструацією або на тлі гормонального розбалансування, змін в чоловіків та жінок під час клімаксу, можуть бути першими сигналами щодо проблем в роботі судинної системи.

В результаті індивідуально підібраної судинної терапії – ангіотерапії вдається:

 • відновити оперативну пам’ять,
 • стабілізувати роботу аналізаторів – відновити зір, нюх та слух,
 • стабілізувати формулу сну,
 • нормалізувати артеріальний тиск,
 • ліквідувати чутливість до погоди,
 • відновити терморегуляцію організму та стабілізувати роботу ендокринних органів.

Основним критерієм стабільності роботи організму є відсутність скарг на погане самопочуття при зміні погоди, перельотах на великі відстані.

Сучасні програми судинного скринінгу та лікування допомагають людям вчасно реагувати на можливі збої в роботі організму та уникати форс-мажорних ситуацій, зокрема, серед технічного персоналу при роботі з навігаційною апаратурою, на підприємствах із високим рівнем суспільної відповідальності (підприємства транспорту, атомної енергетики, державні управлінські відомства і т.п.) та уникнути глобальних катастроф із багаточисельними людськими жертвами з вини людського фактору – персоналу.

Помилка менеджера середньої ланки, бухгалтера та ТОП-менеджера сьогодні може коштувати для підприємства надзвичайно багато, аж до втрати платіжоздатності підприємства.

Сьогодні в Європі вже практикуються лікувально-реабілітаційні програми для цілих змін працівників. Після перевищення кількості допустимих помилок за робочу зміну, персонал зразу направляється на антистресову програму.  Адже людський ресурс сьогодні є найціннішим надбанням сучасного підприємства.

Стаття в ResearchGate

اكتب تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

*