Підсумки конгресу ЄПАМ (EPMA)

Завершив свою роботу світовий конгрес ЕПМА, який відбувався в Брюсселі в приміщенні Європарламенту. Учасниками конгресу стали представники з 44 країн світу, науковці –медики, біологи, фахівці різних спеціальностей, професійна діяльність яких пов’язана з проблемами профілактики, діагностики та лікування хворих. Серед найбільш популярних секцій були засідання з тематичними напрямками: онкологія, нейродегенеративні захворювання, серцево-судинні захворювання, лабораторні дослідження, реабілітація та якість життя.

Нестандартність формату проведення даного конгресу полягала у формуванні мультидисциплінарних команд, покликаних знайти точки дотику та порозуміння в аналітичних підходах до вивчення тих чи інших захворювань.

Дуже логічно в концепцію виступів вписувалися підходи профілактики, індивідуально орієнтованого лікування, інноваційних технологій в медицині, які повинні сприяти ранньому виявленню захворювань і не допускати хронічних запущених випадків. Про профілактичну медицину говорили давно. Однак, частково дана проблема загострилася в останнє пятиріччя – в час економічної кризи, дефіциту грошових ресурсів для фінансування медзакладів та наявних коштів у населення. Встановлено, що співвідношення коштів, необхідних для профілактики захворювань та їх лікування практично не співрозмірні і можуть коливатися в пропорції 1 до 8-120. Тобто, з економічної точки зору та з позицій ефективності лікування найбільш ефективним є раннє виявлення, доклінічна фаза та перші прояви захворювань. Тому акцент в подальших наукових дослідженнях зміщений на створення нових тест-систем, маркерів неблагополіччя в судинній, імунній, нервовій системах з метою продовження життя, покращення якості життя та значного оздоровлення населення світу.

Особливе схвалення знаходять технології скринінгу – це технології, які дозволяють швидко і з високою точністю виявляти наявність патології серед великої кількості населення, виділяти потенційних хворих в окремі групи за факторами ризику, проводити профілактична та запобіжне лікування і відслідковувати в динаміці перебіг чи відсутність захворювання. З великою заінтересованістю були сприйняті доповіді української делегації щодо дослідження проблем онкологічних захворювань, технології судинного скринінгу.

Стаття, опублікована в журналі ЕПМА минулого року щодо необхідності зміни парадигми підходів до діагностики та лікування судинних захворювань, ввійшла в TOP 20 найбільш актуальних та цікавих статей ЕПМА. Тому сьогодні терміни «скринінг», біомаркери, вазомаркери, нейромаркери активно починає входити в життя не лише науковців, але й пересічних громадян, які свідомо поважають свій організм та підтримують власне здоровя.

З повагою, Уляна Богданівна Лущик
www.lushchyk.org

Нам треба стояти… ногами на нашій землі, головою бути в Європі,
а руками обхоплювати якнайширше справи української нації.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*