Атрофія зорового нерва

Атрофія зорового нерва, часткова або повна є наслідком різноманітних захворювань зорового нерва, сітківки (запалення, дистрофії, набряк, порушення кровообігу зорового нерва, інтоксикації), захворювань центральної нервової системи (пухлини, арахноїдити, менінгіти, сифілітичні ураження зорового нерва, розсіяний склероз, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, профузні кровотечі, спадкові захворювання).

Розрізняють

 • первинну або просту атрофію,
 • і вторинну – після запальна або післязастійна.

Атрофія зорового нерва може бути

 • частковою і повною,
 • стаціонарною або прогресуючою,
 • однобічною або двобічною.

Характеризується зниженням зорових функцій (гостроти зору, кольорового зору, звуження поля зору), побліднінням диска зорового нерва та звуження судин сітківки.

Дана проблема відноситься до відносно нової галузі – нейроофтальмології.

Для визначення індивідуального плану лікування ми проводимо комплексну діагностику. Після отримання даних формується індивідуальний план лікування. Науковий підхід та великий досвід дозволяє нам говорити про те, що шанси на одужання є! Кожне обстеження – це окремий випадок,  що проходить глибокий аналіз разом з науковцями та лікарями,  де визначається найбільш ефективні методи для лікування кожному пацієнту окремо.

Лікування проводиться у форматі денного стаціонару.

Для запису на діагностику  – 096 598 82 89 (viber, whatsapp, telegram)

 

54 thoughts on “Атрофія зорового нерва”

 1. Добрий день ,у мого сина атрофія зорового нерва ністагм і ще ряд супутніх діагнозів вік_12років зір на одному оці 50 процентів а на іншому2процента одні лікарі радять операцію для виправлення ністагму інші категорично проти ви зможете мені допомогти .з повагою до вас Галина

  1. Шановна, пані Галино! Наша клініка лікує вже офтальмологічно та неврологічно діагностовані вроджені чи набуті атрофії та субатрофії зорових нервів за іннованційною технологією. Аби почати курс лікування пацієнти із подібною проблемою мають пройти додаткове комплексне обстеження, яке не проводилося раніше. За основу даної діагностики ми беремо мультифакторний аналіз, що дає високі результати комбінованої терапії. 1 курс лікування має тривати 1 місяць. Лікування проходить у м, Києві на базі Клініки Здорових Судин.

 2. Доброго дня.
  В дочки часткова атрофія на обох очах,робили мрт,фото глазного дна,узи сосудів,були в багатьох клініках,але лікування не назначали ніяке одна відповідь що раптом переросте.
  Чи можливе лікування даного захворювання?

  1. Доброго дня, пані Оксано! Перепрошуємо за затримку з відповіддю, Ваш лист з якихось причин потрапив у спам.
   Часткова атрофія зорових нервів за будь-яких причин появи має негативну динаміку із подальшим повільним або швидким погіршенння зору. Наша клініка зупиняє процес прогресування атрофії і максимально відновлює збережені зорові шляхи із поверненням численних зорових функцій оптичного і нервового характеру. Перед лікуванням у нашй клініці за нейро-оптичною програмою реабілітації потрібно пройти комплексну діагностику із акцентом не нервову та судинну системи. Далі буде насичений і безпечний 30-денний курс лікування в умовах клініки.
   З повагою,
   Головний лікар,
   Ігор Бабій

 3. Добрий день. В сина атрофія зорових нервів обох очей.,кіста Ратке,гіпотеріоз.Обслідування пройшли в ендокринологів,окулістів,невропатологів.Замкнутий круг виходить.Що порадите?

  1. Доброго дня, пані Леся! Ви нам писали лист стосовно атрофії зорових нервів у Вашого сина. Лікування даного захворювання – це профіль нашої Клініки Судинних Інновацій м. Київ. Напочатку ми маємо провести наше протокольне обстеження на предмет ступеню, вираженості, глибини ураження, резервів функції та структури зорових шляхів від сітківки до коркового зорового представництва. Тривалість до 2 год. Вартість 5500грн. Після детального аналізу отриманих даних ми приймаємо консиліумне рішення про індивідуальний план лікування, який проходить курсами по 30 днів і містить в собі різні процедури (крап, п/о уколи, тетзз, кт, фс, сз та ін.). Лікування проходить у формі деного стаціонару.
   Є сенс надіслати нам сюди фото медичних документів по проблемі для початкового ознайомлення.
   Головний лікар,
   Ігор Бабій

  1. Так, підлягає. Просимо надіслати наявні усі медичні документи по даній проблемі на Вайбер 096-598-82- 89 нашої клініки для аналізу фахівцями ситуації та розуміння перспектив лікування.
   З повагою,
   Адміністрація

 4. Доброго дня. В мене в заключенні томограма ока написано :Макулярна ділянка лівого ока на момент обстеження без ОКТ змін. ОКТ ознаки часткової атрофії ДЗН(наслідок перенесеної передньої ішемічної оптикопатія) лівого ока. Що мені робити, я в паніці.

  1. Проблема, яку Ви описали, а саме ішемічні зміни самого ока та провідних зорових шляхів від сітківки через зорові нерви, зорові шляхи до коркового представництва зорового аналізатора вирівшується індивідуальним макро- і мікрогемодинамічним протоколом лікування. Дуже важливо не відкладати лікування погіршання зору, оскільки затримка призводить до складнішого та тривалішого лікування.
   Можете надіслати на Вайбер Клініки Судинних Інновацій наявні медичні документи по цій проблемі для попереднього аналізу нашими фахівцями.
   номер вайберу: +38 (096) 598-82-89
   З повагою,

 5. Добрий день!
  Скажіть, будь ласка, з якого віку можливі діагностика та лікування дитини із вродженою частковою атрофією зорового нерва? Дякую.

  1. Доброго дня! Дитячі протоколи з нейрооптичного лікування проводяться після встановлення офтальмологом осататочного діагнозу “Атрофія (субатрофія) зорових нервів”. В нашій клініці проводиться напочатку комплексна діагностика таких діток, після якої на консиліумі приймається рішення про індивідуальний план лікування. Описи, висновки, план лікування надається у електронному або паперовому варіантах.
   З повагою,

 6. Скажіть будь ласка чи можливо відновлення зору якщо пошкоджений нерв?у мене плямка в лівому оці,більше в ліву сторону на горі

  1. ДОброго дня! Прохання надіслати фото усіх медичних описів із висновками по даній проблемі. Наші фахівці проаналізують її та дадуть відповідь протягом доби. Дякуємо

 7. У мене ця пляма уже 15 років не збільшується стоїть на місті,мені 34 ,
  Так і живу знею,перевірив око сказали що пошкоджено нерв,чи можливо це виправити?

  1. Первинний аналіз інформації показав, що для більш повної картини проблеми потрібно дообстеження на предмет кровопостачання та функції як зору так і зорових шляхів, від сітківки до потиличних зон. Такий комплекс проводимо ми в клініці. Вартість 7800 грн, тривалість 2 год.
   План та вартість лікування будуть відомі тільки після консиліуму за результатами Вашого обстеження.
   Дякуємо.

 8. Доброго вечора. У дитини 12 років синдром Петерса(вроджені глаукома ,катаракта(оперована),ністагм , атрофія зорових нервів. На антиглаукомних краплях. Зір на Os-0.14; OD-0.03.Чи можливе лікування у вас?

  1. Доброго дня! С. Петерса серйозний діагноз, ускладнений комбінованим ураженням офтальмологічної та неврологічної сфер. Однак, не варто втрачати сподівань стосовно корекції зору, яку частково вже отримує Ваша дитина. Ми пропонуємо напочатку пройти у нас комплексну діагностику за протоколом атрофії або субатрофії зорових нервів. Звертаємо увагу, що дане обстеження не відноситься до офтальмологічних, а має на меті дослідити морфологію, гемодинаміку та стан ретробульбарних тканин самого зорового нерва та зорових нервових щляхів. За результатами такого обстеження ми зможемо бачити перспективу стосовно лікування та прогнозу даної аномальної хвороби. При сприятливих обставинах напишіть нам на корпоративну ел. пошту клініки або на Вайбер клініки про готовність Вашого візиту до нас. м. Київ. Також є можливість відправити медичну документацію на Вайбер клініки для проведення попереднього її аналізу нашиим фахівцями.

 9. Доброго дня! Моєму племіннику зробили операції на обидва ока: на одна- на катаракту, на іншому – приклеювали сітківку. Те, що на сітківку силіконили, тоді він бачив розмито, казали, що так має бути. Коли забрали силікон, він перестав бачити на око зовсім, відповіли, що операція зроблена добре, сітківка приклеєна, а назвали причину: не транслює зоровий нерв. На операційному столі він ще бачив розмито, а потім сліпота, чи міг так швидко пошкодитися зоровий нерв? Лікар сказав, що ще може відновитися. Це брехня? Ну і на те око,що на катаракту, то в Тернополі (де він робив операцію) поставили 80% зору, а на консультації в Одесі 50%. І ще в Одесі сказали, що зоровий нерв атрофувався і він бачити більше не буде. Він зневірився, нікуди більше не хоче звертатись, каже, що йому просто не повезло, а ми домашні не можемо змиритися. Чи можливо ще чимось йому допомогти?

  1. Доброго дня, пані Марія! За ситуацією, що склалася із Вашим племінником необхідно провести попередній детальний аналіз наявної медичної документації. Ми просимо надіслати скановані копії досліджень і висновків на Вайбер Клініки Судинних Інновацій +380965988289. Наші фахівці працюватимуть над ними і дадуть рекомендації стосовно подальшої тактики ведення виниклої медичної проблеми. Чекаємо. Дякуємо!

 10. Доброго дня. У мене поставлений діагноз-вроджена гіпоплазія зорового нерва та макулярної зони (бачу 30%), скажіть будь ласка чи це лікується у вашій клініці ?

  1. Доброго дня. Ми займаємось проблемами нейроофтальмології. Для визначення можливості та доцільності лікування необхідно пройти комплексну нейроофтальмологічну діагностику. Щодо шансів покращити стан – буде зрозуміло тільки після обстеження. Записатись на обстеження можна за телефоном: 096 804 03 68
   З повагою,
   Адміністрація Клініки

 11. Добрий день, в дитини 10міс. є вроджена мікроцефалія, атрофія зорових нервів, погляд дуже рідко фокусує. Чи можна в вас покращити дитині зір?

  1. Доброго дня, пані Діано! У таких випадках необхідна комплексна діагностика на визначення патологій мозку та нейроофтальмологічне обстеження. Після чого буде здійснено математичне моделювання планів найефективнішого лікування з урахуванням особливостей організму пацієнта, віку тощо. Вартість такого комплексного обстеження – 9800,00грн. Приймає професор У.Б.Лущик. Обов’язковий попередній запис. Записатись на обстеження та консультацію можна за телефоном: 096 80 03 68.
   З повагою,
   Адміністрація Клініки

 12. Доброго ранку, дитині 4 роки ставлять діагноз астигматизм , та часткова атрофія зорового нерва, що в такому випадку можна зробити?

  1. Доброго дня, Ірино! Щодо астигматизму – це профіль виключно офтальмологів. щодо атрофії зорових нервів – це нейроофтальмологія, якою ми займаємось. Для визначення шляхів лікування атрофії зорового нерву необхідна комплексна нейроофтальмологічна діагностика. Вартість – 9800,00, тривалість – 2,5 години. Обов’язковий попереденій запис.
   З повагою,
   Адміністрація Клініки

   1. Добрий день! У дитини 4 міс. на МРТ діагностовано субатрофію зорових нервів , клінічно не фіксує погляд, не водить очима за предметом. Скажіть , чи можна у вашій клініці допомогти дитині ? І якщо в нас певні обстеження є, то чи у Вас все обстежується повторно?

    1. Доброго дня, пані Юліє! Ми займаємось діагностикою та лікуванням нейроофтальмологічних захворювань. Для коректної відповіді, прохання надіслати на номер 096 598 82 89 (viber) актуальні медичні висновки, які у вас є в наявності. Документи будуть передані на професорський консиліум та по результату вам буде надана відповідь.
     З повагою,
     Адміністрація Клініки

 13. Доброго дня. Сину в 3 місяці поставили страшний для нас діагноз, Часткова атрофія зорових нервів обох очей та горизонтальний ністагм( на разі нам 6 років. За ці роки ми куди тільки не звертались…
  Чи можна із таким діагнозом на щось надіятися?????
  Дякую за відповідь!

  1. Доброго дня, пані Антоніно! Такий діагноз відноситься до нашої компетенції. Щодо ністагму, то є великі шанси справитись швидко. Щодо атрофії – потрібно робити спеціальну комплексну нейроофтальмологічну діагностику, після чого можна визначити шанси та терміни лікування. Запис на діагностику за телефоном 0965988289 (viber, whatsapp, telegram).
   З повагою,
   Адміністратор клініки

 14. Доброго вечора. Хворію на розсіяний склероз. Маю часткову атрофію обох очей. З таким діагнозом є реальний шанс?

  1. Доброго дня, так, звичайно Розсіяний склероз і атрофію зорових нервів ми лікуємо. Реалтьі шанси на покращення стану можемо прогнозувати після відповідної комплексної діагностики Запис за телефоном: 096 598 82 89.

 15. Доброго дня! Атрофія зорового нерва після ендеофтальміту, ністагм, відшарування сітківки наразі силікон третій раз зір OD-0.07%, OS-1.0% Стан після синдрому Терсона. Чи лікуєте часткову атрофію зорового нерва?

  1. Доброго дня, Оксано! Часткову атрофію зорового нерва лікуємо, перед початком лікування обов’язково потрібно пройти нейроофтальмологічну комплексну діагностику (варість 9800грн), після чого підбирається індивідуальний план лікування. Після діагностики можна визначити варість лікування. Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram)

 16. Доброго дня. У мого сина 15 років атрофія зорового нерва після отруєння метиловим спиртом. На одне око бачить кольори, на інше – все чорно-біле. Лікарі кажуть, що з часом зір пропаде повністю. Чи лікується це у вас ? Чи є якісь шанси?
  І ще, якщо не важко, ціна?

  1. Доброго дня. Щодо шансів, про це можна говорити після діагностики. Вартість компплексної нейроофтальмологічної діагностики – 9800,00. Вартість лікування від 120000,00 грн. за 1 курс (30-40 дн.).

 17. Добрий день!
  У родича (34 р) були вроджені катаракти обох очей та прооперовані у дитячому віці. Потім була імплантація ІОЛ на лівому оці і на даний момент на цьому оці є глаукома та часткова атрофія зорового нерва. Зір на цьому оці 0,03. Чи можливе лікування у такій ситуації?

  1. Доброго дня, дану проблему варто вирішувати паралельно, глаукому у офтальмолога і атрофію зорового нерву у нас.
   Записатись на діагностику можна за тел. +38 096 598 82 89 ( viber, whatssapp, telegram).
   З повагою,

  1. Доброго дня, пані Людмило, результати обстежень можете відправити через viber, whatssapp, telegram за цим номером телефону: +38 096 598 82 89 або на електронну пошту: [email protected]
   З повагою,

 18. Доброго дня ! У мого сина Важка амбліопія обох очей, вроджене спадкове дегенеративне захворювання, висока міопія обох очей, часткова атрофія ДЗН обох очей. Скажіть будь- ласка це лікується?

  1. Доброго дня, пані Тетяно! Перед початком лікування обов’язково потрібно пройти нейроофтальмологічну комплексну діагностику, після чого підбирається індивідуальний план лікування. Після діагностики можна визначити варість лікування. Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram)

 19. Недорозвинениний зоровий нерв (ліве око бачить лише 2%)атрофія зорового нерва, ністагм, косоокість (була операція) зможете мені допомогти, покращити зір?

  1. Доброго дня, пані Софіє! Перед початком лікування обов’язково потрібно пройти нейроофтальмологічну комплексну діагностику, після чого підбирається індивідуальний план лікування. Після діагностики можна визначити варість лікування. Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram)

  1. Добрий ранок, пані Оксано! Вартість комплексного нейроофтальмологічного обстеження 9800грн.
   Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram).
   З повагою,

 20. Доброго вечора!У моєї доньки, якій 20 років, вроджена атрофія зорового нерва, астегматизм, слабо вражений ністагм і зір 2 відсотки.Лікарі, наші місцеві ,говорять, що це на все життя і нічого не можна зробити. Чи насправді це так? Невже не можна нічого зробити?

  1. Доброго дня, пані Олено! Наша клініка займається такими проблемами. Перед початком лікування обов’язково потрібно пройти нейроофтальмологічну комплексну діагностику, після чого підбирається індивідуальний план лікування. Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram)
   З повагою,

 21. Доброго дня. Синові 16 років ставлять діагноз ,часткова атрофія зорових нервів,лікувались зір піднявся був,але зараз дальше в пав 40%бачить.Чи можна скинути вам наші обстеження ,і почути вашу думку.Дякую

  1. Доброго дня, Мар’яно! Так, Ви можете відправити результати обстежень та проконсультуватись щодо подальшого дообстеження чи лікування за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram)
   З повагою,

 22. Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, чи можна щось зробити із частковою атрофією зорового нерву на двох очах при діагнозі розсіяний склероз з судомним синдромом?

  1. Доброго дня, пані Анастасіє! В нашій клініці ми займаємось і частковою атрофією зорового нерву, і розсіяним склерозом, і судомами. В першу чергу необхідна комплексна мультидисциплінарна діагностика, далі, шляхом математичного моделювання, формується індивідуальний план комплексного лікування. Для запису на діагностику звертайтесь за телефоном: 096 598 82 89 (viber. whatsapp. telegram).
   З повагою,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*