Вегетосудинна дистонія

Статті за темою:

“Чверть інсультів починаються із дистонії”
“Підлітків перевантажують на фізкультурі”
“Нам наказано вижити”

Коротко про ВСД

— Часто хворих вегетосудинною дистонією ведуть під руку. І, як правило, найчастіше жінок. Вони терплять труднощі зі здоров’ям і залишають лікування на потім. Вегето-судинна дистонія зазвичай є у всіх, але на ранніх стадіях симптоми легкі і люди не звертаються.  Хвороба починає проявляти активність лише після 35 років, говорить столичний невролог Ігор Бабій. 

babii

Що таке вегетосудинна дистонія?

Це порушення діяльності вегетативної нервової системи, яка виконує в організмі дві основні функції:
–зберігає та підтримує сталість внутрішнього середовища організму (температуру тіла, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, частоту дихання, потовиділення, швидкість обміну речовин тощо),
–мобілізує функціональні системи організму для пристосування до умов зовнішнього середовища (до зміни погоди, клімату, умов роботи, до стресових факторів і т. ін.).
Недостатньо досліджений аспект у пацієнтів з ВСД – це порушення структури артерій та вен, нерівномірності їх просвіту, що породжує судинні ураження у вигляді звужень, закупорок, аневризм і в 25% випадків спричиняють розвиток інсульту у людей молодого віку.

Як часто зустрічається це захворювання?

Вегетативні розлади є одними з найпоширеніших поміж судинних захворювань молодого віку. Вегетосудинна дистонія зустрічається у 80% випадків звернень людей віком до 30-35 років. Третина цих випадків потребує лікування й спостереження у невролога.

Коли виникає ВСД?

Перші прояви можуть виникнути в дитячому або юнацькому віці, а виражені порушення – переважно у період від 20 до 35 років. У жінок вегетосудинна дистонія зустрічається втричі частіше, аніж у чоловіків.
Які причини недуги?

Вегетосудинна дистонія розвивається через вплив різних чинників:
– через емоційний стрес;
– під час гормональної перебудови організму (у період статевого дозрівання, при вагітності, настанні раннього клімаксу);
– при зміні кліматичної або часової зони;
– за умов фізичного, розумового та емоційного перевантаження;
– при загостренні неврологічних, соматичних або ендокринних захворювань;
– при невротичних розладах.
Слід зазначити, що є спадкова схильність до розвитку вегетосудинної дистонії.

Які прояви має ВСД?

Симптоми вегетосудинної дистонії пов’язано з порушенням контролюючих функцій вегетативної нервової системи в одній або ж одразу в кількох системах організму:
– у серцево-судинній: коливання артеріального тиску від гіпертонії до гіпотонії, порушення частоти серцевих скорочень (найчастіше це почастішання – тахікардія), біль у лівій половині грудної клітки (кардіалгія);
– у дихальній: відчуття нестачі повітря, задишка, ядуха, утруднений вдих, прискорене та форсоване дихання (гіпервентиляційний синдром)
– у шлунково-кишковій: нудота, блювання, метеоризм, печія, відрижка, закрепи, проноси, біль у животі;
– у системі терморегуляції: субфебрильна температура, озноб, підвищена пітливість, проймає то жаром, то холодом;
– у вестибулярній: несистемне запаморочення, переднепритомні стани;
– у сечостатевій: прискорене сечовипускання, свербіння та біль у ділянці геніталій;
– при ВСД вегетативні порушення обов’язково поєднуються з емоційними розладами (тривогою, неспокоєм, підвищеною дратівливістю, стомлюваністю, зменшенням працездатності, внутрішньою напруженістю, зниженим емоційним фоном, плаксивістю, розладами сну й апетиту, різними страхами).

Коли слід звернутися до лікаря?

– коли прояви ВСД порушують ваш звичний спосіб життя та примушують відмовлятися від нього;
– якщо ви перебуваєте в постійному внутрішньому напруженні та прислухаєтеся до всіх неприємних відчуттів;
– коли вегетосудинна дистонія набуває характеру панічних атак або знепритомнення;
– якщо подібні симптоми з кожним днем посилюються й до них долучаються нові неприємні відчуття.

Яке обстеження треба пройти?

Обов’язково слід провести комплексне обстеження всього організму , щоб визначити всі ланки судинної системи, де є порушення нормального функціонування та розлади синхронізації функцій різних її сегментів. Таке обстеження передбачає ультразвукову допплерографію, УЗД органів і судин, капіляроскопію, ЕЕГ, ЕКГ, огляд невролога, психолога, за потреби ендокринолога й терапевта.

Який прогноз?

Вегетосудинну дистонію можна подолати!

Як лікувати ВСД?

Для стабілізації роботи судинної та нервової систем, а також усунення супутніх розладів, застосовують насамперед правильно підібраний медикаментозний вплив, психотерапію, масаж, фізіотерапевтичні процедури та ін. Використовуються також спеціальні комплекси вітамінів і мінералів, дію яких спрямовано на зниження нервової збудливості. Основний курс лікування триває здебільшого від 2-4 до 6 місяців залежно від вираженості порушень. У ряді випадків провадять також курси підтримувальної терапії впродовж 2-4 місяців.
У нашій Клініці для пацієнтів з ВСД пропонується індивідуальний курс інтенсивної медикаментозної корекції вегето-судинних змін. Щоденний курс інтенсивного лікування протягом 30-40 днів дозволяє відновити каркас і прохідність судин, забезпечує омолодження структури судинної стінки і дозволяє вивести судинну та вегетативну систему організму хворого із стану хаосу.

lineartickle

Якщо вчасно не розпочати лікування, буде постійно боліти голова, кидати в жар і піт, руки тремтіти, крижаніти.
lineartickle
Перший раз втратила свідомість близько чотирьох років тому. Після трудового дня на дачі. Згодом таке повторювалося раз на три місяці. Було відчуття слабкості і розбитості в тілі при зміні погоди. З хворобою боролась таблетками, однак напади непритомності не бажали проходити. Ігор Бабій обстежив жінку на капіляроскопі. Як з’ясувалося, кров в неї рухалася дуже повільно, а іноді, взагалі, зупинялася. Від цього у жінки мерзли ноги і руки, крижаніли пальці
— Юлія Макарчук, 42 роки (райцентр Фастів). 
— Іноді видно, що кров циркулює в зворотному напрямку. Спазмовані судини стримують відтік крові від серця. Кров стоїть або повертається назад. Це буває і під час фізичних навантажень, якщо серце слабке і не може швидше перекачувати кров. Хворий відчуває, що в грудях коле, то стискається.
lineartickle
Ігор Бабій лікує хворобу за методикою доктора медичних наук Уляни Лущик. Робить внутрішньовенні уколи з суміші до 10 препаратів. Всі препарати офіційно визнані. Курс триває 30 днів.lineartickle
 Розріджуємо кров, очищаємо і розширюємо артерії, щоб зняти спазм. Забираємо зайву рідину з клітин. Хворі худнуть на 2-3 кілограми. З оздоровленням судин проходять запущені хвороби.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*