НАШІ ФАХІВЦІ

Лущик Уляна Богданівна

Науковий консультант Клініки Судинних Інновацій “Істина Veritas”

 • Лауреат загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень “Лідер України” (2004 р.),
 • академік Європейської академії природничих наук (2008 р.),
 • член Європейського товариства неврологів (ENS),
 • член Європейського товариства мікроциркуляції (EMS),
 • академік Української академії інформатики ( 2010 р.).
 • Нагороджена орденом ім. Вернадського «За заслуги в науці» (2013р)
 • Професор Української академії інформатики (2013р.)
 • Академік Академії технологічних наук України (2019р.)

Закінчила Тернопільський медичний інститут у 1988 році за фахом «лікувальна справа», Міжнародний Соломонів університет у 2007 році за фахом «правознавство» (медичне право), Львівський інститут менеджменту за програмою Top Executive Management МВА.

Відомий учений у галузі неврології, ангіології, радіологічної медицини, функціональної діагностики, реабілітології, медичних технологій та медичної юриспруденції.

У 1994 році захистила кандидатську дисертацію, а у 1998 році – докторську дисертацію.

Кандидатська дисертація за спеціальністю “неврологія” на тему “Роль дефіциту церебрального кровотоку у виборі лікувальної тактики хворих атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією”.

Докторська дисертація за спеціальністю “неврологія” на тему “Значення змін артеріального та венозного кровопостачання головного мозку у виборі вазоактивних засобів для лікування осіб різного віку”.

У практичній діяльності У.Б.Лущик опанувала такі спеціальності:

 • лікар-невролог вищої категорії (2008 р.);
 • лікар функціональної діагностики (ЕЕГ, капіляроскопія, ЕхоЕГ, УЗДГ артерій та вен голови, артерій та вен верхніх і нижніх кінцівок, УЗ-сканування судин людського організму);
 • лікар-радіолог (УЗД щитоподібної залози, органів черевної порожнини, кістково-м’язової системи, органів малого таза, КТ-МРТ головного мозку та хребта);
 • лікар – організатор охорони здоров’я І категорії (2011 р.);
 • юрист-правознавець у галузі медичного права,
 • менеджер-економіст Top Executive Management МВА

Упродовж 1990–1994 років розробила принципово нову методику локації та клінічної інтерпретації даних, отриманих методами УЗДГ й УЗ-сканування артеріального та венозного русла голови й шиї, згодом розробила ідеологію артеріовенозної рівноваги та її порушення при судинних захворюваннях і алгоритми її корекції.

У.Б.Лущик є засновником напряму судинної ангіопсихоневрології. Важливі наукові дослідження в цій сфері ґрунтуються на запропонованому нею як науковцем принципі артеріовенозної рівноваги в судинній системі людини та математичних моделях гемодинаміки живих систем. Основні результати цих досліджень викладено в 16 монографіях, 128 статтях, а також зафіксовано у 9 патентах і 2 раціоналізаторських пропозиціях.

Під керівництвом Лущик У.Б. захистили дисертації на здобуття наукового звання кандидата медичних наук троє осіб, нині вона керує роботою двох претендентів на здобуття звання кандидата медичних наук.

У науковій продукції Лущик У.Б. відображено важливі науково-практичні аспекти сучасної психоневрології, розкрито ефективні діагностичні алгоритми виявлення судинної патології на доклінічному та клінічному рівнях, запропоновано комплексне лікування серцево-судинних та психоневрологічних захворювань на основі індивідуального підходу до пацієнта із застосуванням сучасних методологій доказової медицини.

Досягнення Лущик У.Б. відомі на міжнародному рівні, вона є активним учасником міжнародних та європейських конгресів, семінарів, дискусійних клубів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*