У Клініці здорових судин лікують головний біль

23 грудня 2013

Від головного болю щороку потерпають близько трьох чвертей населення Землі. Ми часто усуваємо його, ковтаючи знеболювальні. Але все не так ­просто, як видається на перший погляд. Головний біль може бути основним проявом кількох десятків хвороб.

— Головний біль можна спровокувати чим завгодно — різким запахом, голодом, утомою, переляком, — розповідає доктор медичних наук Уляна Лущик, керівник київської Клініки здорових судин. — У цьому ж ряду стоять стрес, депресія, зміна погоди, куріння, вживання спиртного. Голова болить при алергії, гіпертонії, черепно-мозковій травмі, гаймориті, пухлині мозку, перенапруженні очей, високій температурі, при менструації в жінок. Є також спадкова схильність до головного болю, зокрема такого частого його прояву, як мігрень. Тут замало анальгіну чи цитрамону, а треба дошукатися причини.

Зрідка стійкий головний біль пов’язаний із хворобами суглобів щелепи, порушенням прикусу, косоокістю чи короткозорістю, неправильно підібраними окулярами чи навіть із тісним капелюхом. Останні наукові дослідження свідчать, що певну роль тут можуть відігравати й такі продукти, як маринад, гірчиця, кетчуп, копченості, цитрусові, бобові, горіхи, цибуля, шоколад, вершки, сметана, йогурт, страви китайської кухні та інші.

— Якщо подолати біль звичними засобами не вдається і він не минає кілька днів чи тижнів, хворий іде до лікаря, — розповідає Уляна Лущик. — Після огляду в дільничного терапевта нерідко мусить проходити обстеження ще й у невропатолога, окуліста, отоларинголога, стоматолога… Діагностичного обладнання, що допомагає виявити причину недуги, в районних поліклініках немає. Пацієнт залишається сам на сам із проблемою. Починає призначати собі пігулки, які на певний час полегшать страждання.

Частий і сильний головний біль свідчить про серйозні порушення в організмі. Тому треба знайти його причину та призначити ефективне лікування. Це завдання лікарям полегшують сучасні діагностичні методики і досконала медична апаратура. Сьогодні можна досягти чималих успіхів у подоланні головного болю, що доводить багаторічний досвід роботи фахівці Клініки здорових судин.

Марина Марченко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*