Внутрішньочерепний тиск

Вікові категорії внутрішньочерепного тиску

Підвищений внутрішньочерепний тиск може бути як у новонароджених, так і у дітей шкільного віку та дорослих. В кожній віковій категорії внутрішньочерепний тиск  має свою симптоматику. Лікарі, які володіють технологіями дослідження внутрішньочерепного тиску  знають про це.

Як діагностується?

Серед найпоширеніших методів інструментальної діагностики – КТ, МРТ.

Однак виміряти його та спостерігати в динаміці можливо лише завдяки технології Ангіомаркери та візуалізувати за допомогою судинного скринінгу.

Що таке внутрішньочерепний тиск  та чим він небезпечний ?

Внутрішньочерепний тиск  – це конфлікт між об’ємом мозкової тканини, об’ємом кровоносних судин, наповнених кров’ю, і об’ємом лікверу, який створює гідродинамічний тиск, що може бути вищим ніж тиск у мозковій речовині та тиск у кровоносних судинах. Саме цей гідрогемодинамічний конфлікт, закритий в межах черепної коробки, яка є регідною до збільшення чи зменшення і стає причиною гідрогемодинамічного конфлікту. Набирається рідина у мозковій речовині, стискаються судини артерії та вени і мозок переходить у стан хронічного або гострого набряку з усією наступною клінічною картиною.

Не діагностований внутрішньочерепний тиск  призводить до психо-неврологічнчого дефіциту з подальшим відставанням психо-мовного розвитку, моторного розвитку, загрози прогресування психо-неврологічного дефіциту у дитячий церебральний параліч. Дітки з аутизмом також мають прояви внутрішньочерепної гіпертензії.

Що відбувається при підвищеному внутрішньочерепному тиску?

Внутрішньочерепний тиск  підвищується, перетискає мозкові судини і призводить до ішемізації мозку без закупорки судин. Порушуєтсья артеріо-венозна рівновага, що в свою чергу порушує гідродинамічний внутрішньо-черепний баланс.

Лікар повинен діагностувати як конфлікт між артеріями та венами головного мозку, так і конфлікт між внутрішньочерепним тиском мозку і тиском в середині судин мозку.

В своїй практиці ми застосовуємо сучасні технології діагностики та лікування внутрішньочерепного тиску, глибокий аналіз стану пацієнта в комплексі, оцінюючи як основну проблему, так і супутні патології.

Для ранньої діагностики та лікування в подальшому  – запис на прийом за телефоном: 0968040368