2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

У Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали в майбутньому повноправними членами суспільства.

Починати треба СЬОГОДНІ, щоб завтра наше суспільство стало доступнішним таким дітям та відкрило для них усіх широкі можливості.

Чим раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям.
Часто виникає питання, де межа між особливостями характеру та патологією. Тому варто чітко розмежовувати хворобу й особливості вдачі.

Основний критерій психологічно здорової людини – здатність до комунікації, адаптації до соціальних вимог і самореалізації.

Аутичність – це коли людина цілковито заглиблюється в себе, поринає у створений нею власний світ.
Причини аутизації, тобто заглиблення у своєрідну віртуальну дійсність, – найчастіше втеча від реальних проблем. Слід визначити, від якої саме проблеми людина прагне сховатися, – це може бути страх перед мінливим соціумом, перед спілкуванням з іншими людьми, неспроможність знайти й реалізувати себе, занижена або, навпаки, неадекватно завищена самооцінка, психотравмувальна ситуація та багато іншого.

Аутизм: сигнали, що мають насторожити
Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти цікавості до ігор із дітьми чи рідними або до будь-якої іншої взаємодії.
Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звуків, не всміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепетання у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показування пальцем, простягання руки, щоб дотягтися або помахати на прощання, у віці один рік та більше – відсутність реакції при звертанні на ім’я . Можуть бути труднощі при контакті віч-у-віч.
Дивна поведінка (рухи, що повторюються): дитина може, наприклад, упродовж тривалого часу крутитися, розгойдуватися, лаштувати іграшки в лінію тощо.
Проблеми з моторикою: складнощі стосовно координації рухів, ходіння навшпиньки.
Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.

Шлунково-кишкові проблеми: діарея, закреп, вибірковість щодо їжі.

Якщо у вашої дитини аутизм, не зволікайте – дайте їй реальний шанс стати повноцінним членом суспільства й починайте лікування та психологічну корекцію вже сьогодні! Результат не забариться.

На базі Клініки здорових судин здійснюється проект «Здорова дитина – щаслива родина», який передбачає цілоденну комплексну реабілітацію маленьких пацієнтів за індивідуально визначеною програмою. Лише щоденна спільна робота батьків та лікарів дає реальну можливість сформувати соціалізовану особистість, здатну реалізувати себе в житті, й таким чином прогнозувати для сім`ї майбутнє дитини з особливими потребами.

Переваги програми:
1) щоденна корекція стану дитини під контролем фахівців, у тому числі між заняттями;
2) розвиток самостійності та навичок самообслуговування;
3) усунення гіперопіки батьків стосовно дитини;
4) самореалізація батьків;
5) досягнення обумовленого кінцевого результату реабілітації;
6) адаптація та подолання соціальної ізольованості,
7) надання 55% знижки щодо вартості комплексного обстеження.

Запис за телефонами (044) 467 63 89 та (095) 068 30 74 з 15:00 до 17:00.
Он-лайн запис працює цілодобово [email protected]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*