Інсульти трапляються в 30-річних

16 вересня 2014

— Високий тиск мала ще студенткою. Часто відчувала слабкість. Сказали, що маю дистонію. Тоді її не вважали хворобою. Потім ніби минула. Але після Чорнобиля знову почалися стрибки тиску майже щодня, блискавки в очах. Німів весь правий бік тіла, — каже киянка 57-річна Вікторія Анатоліївна.

Жінка все життя працювала журналістом на радіо. Роками не ходила на діагностику, бо не мала вільного часу.

— Почалися важкі напади. Я на кілька хвилин непритомніла, перед очима стрибали блискавки. У Клініку здорових судин чоловік приніс на руках. Тут одразу ж зробили діагностику і призначили курс лікування, — продовжує.

— Пацієнтка була дуже запущена, бо роками не лікувалася, — говорить Уляна Лущик, науковий керівник Клініки здорових судин. Вона особисто контролює лікування всіх важких хворих. — Обстежили її новітнім апаратом судинного скринінгу, виявили вкрай обмежений кровоплин. Під час контролю лікування на ньому детально бачимо, як щодня реагують судинки, змінюють форму, чи спазмовані вони. Бачимо, де розширені венули, а де є серцева недостатність. Буває, кров рухається з перебоями або й зупиняється. Це лікують тільки спеціальними препаратами. Трави чи настоянки не допоможуть.

Вікторія Анатоліївна пройшла тритижневий курс уколів. Потім судини знову перевірили.

— Пацієнтка бачила картинку, впізнавала свої капілярчики. Спостерігала, чи рухається ними кров. Тоді розуміла, які залишилося пролікувати, а які вже здорові. В обстеженні беруть участь і лікар, і хворий. Ми побачили, як за ці три тижні в жінки відновилися судини.

Вегето-судинна дистонія є в більшості, але на ранніх стадіях симптоми легкі. Тому до лікарів люди не звертаються. Хвороба активізується після 35 років, каже невролог Клініки здорових судин Ігор Бабій:

— Коли слабнете, болить і паморочиться голова, якнайшвидше приходьте на діагностику. Спершу дистонія заважає життю, а згодом від неї може трапитися інсульт. Якщо раніше це була біда літніх людей, то за останні 10 років кількість інсультів удвічі збільшилася серед 30-річних.

Катерина ГОНЧАРОВА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*