У клініці Уляни Лущик повертають до життя після інфаркту

08 вересня 2014

74-річна Галина Бовкун із Боярки на Київщині страждає на діабет понад 25 років. Мала два інфаркти — 2005-го й торік.

— У Галини Олександрівни були й операції на хребті. Тиск піднімається кілька разів на тиждень. І що найстрашніше — постійно думала, що скоро помре. Від цього псувалося здоров’я. Ось із такими складними недугами ми взялися її лікувати, — згадує Уляна Богданівна Лущик, науковий керівник “Клініки здорових судин”.

Галина Олександрівна на пенсії 20 років. Все життя працювала бухгалтером.

— Чотири місяці тому сильно заболіли руки й ноги, — каже пацієнтка. — Не могла одягнути білизну, так заслабла. А тут ще й задишка, ноги не тримають. Лікарі казали, що це від діабету. Якщо не лікуватись, одніме ноги зовсім, а як лікуватися — не сказали.

У клініці здорових судин жінка лікується 25 днів. За цей час зник біль у ногах і руках. Було кілька критичних моментів, коли різко підвищувався тиск, боліло серце. Та медики все контролювали — апаратура закладу дозволяє відслідковувати всі зміни в організмі щодня, каже Уляна Богданівна.

Галині Бовкун регулярно робили скринінг ішемічних змін серця. Це високочутлива кардіограма, що автоматично переводить у портрет серця: зелений — норма, а рожевий, червоний — загроза інфаркту.

— Показує детальний стан ішемії серця на даний момент, чи є загроза повторного інфаркту. Робили також скринінг судин. Складно було запустити кров по судинах, щоб не стався третій інфаркт. Тому діагностували щодня.

У перші два тижні лікування Галина Олександрівна найбільше думала про смерть. Із нею щодня працювали психологи. Потім навіть пацієнти помітили, що жінка перестала говорити про смерть.

— Зараз пані Галина — оптиміст. Усміхається, читає газети й цікавиться іншими людьми. Знає, що без позитивних установок на одужання лікуватися складно.

— Уже можу сама пішки дійти до зупинки, зупиняюся тільки біля світлофору. Але по сходах ще трошки важко підніматися, — каже. — Ставлять крапельниці, п’явки, роблять уколи в вену. Регулярно п’ю таблетки. Дають багато натуральних препаратів на травах. Усі створені за авторською методикою. Не раз бачила й на собі переконалася: сюди приходять люди зневірені, з хворими обличчями. А коли звідси йдуть, то обличчя на очах світлішає.

Катерина ГОНЧАРОВА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*