ІІІ засідання круглого столу на тему “Технології успішного лікування серцево-судинних захворювань”

Знаннями і практичним досвідом лікування хвороб, що займають перше місце у списку найбільш поширених та небезпечних, обмінялися учасники круглого столу


“Технології успішного лікування серцево-судинних захворювань”


По мірі того, як проблеми серця і судин стійко утримують першість серед недугів, загострюється питання пошуку нових ефективних методик терапії, передачі позитивного досвіду лікування і навчання лікарів. “Радує те, що практикуючі медики усвідомлюють неприйнятність старих інструментів, – відзначила у доповіді доктор медичних наук, науковий керівник Центру інноваційних медичних технологій, Уляна Лущик.

Спеціаліст з тридцятирічним стажем звернула увагу, що діагностика стану серцево-судинної системи змінюється. За останні 10-15 років нове обладнання, як, скажімо, допплер, перетворилося на традиційний інструмент обстеження, даним якого довіряють. Він потіснив монополію ангіографії, яка може дати лише часткове уявлення про стан артерій або вен організму. Тобто, на ангіографічних зображеннях фіксується тільки одна фаза кровообігу – артеріальна чи венозна. Співставити їх разом практично неможливо. Відтак, ангіографія, в кращому разі, є засобом констатації стану судин пацієнта, але не курації чи моніторингу лікування. В той час, як для успішного лікування серцево-судинних хвороб необхідні аналітична оцінка всієї системи, інструментальний контроль процесу терапії, прогнозування перебудови кровообігу. Тільки так вдасться надовго відновити правильний кровотік і стабілізувати роботу судинної системи. “Наш погляд на судини – це не просто відрізок якоїь судини, а прообраз систем замкненого водопроводу.

Лікуючи пацієнта, ми, фактично, займаємося перерозподілом крові – в одному місці ліквідуємо застої, в інше направляємо свіжу кров. В результаті налагоджуємо правильне кровопостачання. Що наш підхід до відновлення роботи серця і судин правильний, доводить хоча б те, що після лікування пацієнти клініки на роки забувають про проблеми зі здоров’ям. Яскравий приклад: цього року в Клініку здорових судин за допомогою звернувся пацієнт, який після курсу терапії не потребував лікування впродовж восьми років, – розповіла Уляна Лущик. Звісно, щоб досягнути подібних результатів, необхідно дотримуватися ще одного критерію успіху лікування судинних патологій.

Це індивідуальний підхід. Те, що індивідуальні інструменти терапії для кожного хворого є найбільш ефективними і сьогодні саме на них орієнтується європейська медицина, неодноразово говорив національний представник Європейської Асоціації Персоналізованої, Предиктивної та Профілактичної Медицини (EPMA) в Україні, Ростислав Бубнов. Мережа національних представництв асоціації функціонує в 44 країнах світу, включаючи Україну. Тобто українські лікарі також мають можливість запропонувати свої ефективні рішення у лікуванні пацієнтів і під егідою EPMA займатися науковою діяльністю. Завдання Асоціації – допомогти спеціалістам впровадити власні інноваційні методики лікування в медичній практиці. Адже їх, неминуче, висока вартість, принаймні на перших етапах розробки, не дозволить зробити нові інструменти широко вживаними за короткий час, якщо лікар покладатиметься лише на власні сили. Тому сьогодні EPMA активно підтримує впровадження технології судинного скринінгу(ТСС) – найбільш точного та ефективного інструменту серцево-судинної діагностики, розробленого українським науковим центром “Верітас”. Застосування ТСС є актуальним для багатьох напрямків медицини.

Починаючи з того, що скринінг дозволяє встановити біологічний вік судинної системи людини, відображає стан серцево-судинної системи під час лікування, і аж до контролю циркуляції крові при відкритих операціях на серці. Про результати практичного застосування технології скринінгу учасникам круглого столу розповідали експерт інституту геронтології, Валентина Чижова та головний лікар Клініки Здорових Судин, Ігор Бабій.

Після доповідей всі бажаючі скористалися можливістю випробувати новітнє діагностичне обладнання і отримали рекомендації від провідних спеціалістів клініки, які впродовж 17 років застосовують технологію судинного скринінгу для обстеження та лікування пацієнтів.


Відео з конференціїФотозвіт


Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*