Після коми одужують за рік

Зінаїда Степаненко, 59 років, із Василькова на Київщині їздить до клініки інноваційних технологій Уляни Лущик. Робить ін’єкції для судин.

— 1995-го пережила інсульт. Чоловік дізнався про клініку від місцевого лікаря. До нього возили важкохворих дітей, то він одразу направляв їх до клініки Уляни Лущик. Казав, тут ставлять на ноги найтяжчих хворих, — розповідає жінка, сидячи у кріслі після ін’єкції. — Упродовж 10 років почала сюди регулярно приїжджати. До інших лікарів не йду. Вони таблетками загодовують, після цього ще гірше стає. Беру 10 уколів, що розріджують кров, поліпшують стан судин. Тоді весь організм лікується.

Каже, після процедур перестає боліти голова, стало легше ходити. Серце не калатає, як раніше. Медзакладу дістається двома маршрутками з Василькова.

У клініці Уляни Лущик лікують важкохворих, від яких відмовляються інші.

— Зараз лікуємо чоловіка з апалічним синдромом. Це коли серце б’ється, легені дихають, а свідомості немає. Людина в комі. Упав в апалічний синдром, коли вдарився головою під час катання на льоду. Такі по кілька років лежать удома, бо лікарі не знають, що з ними робити. Судинами кров майже не рухається. Можуть померти, — розповідає головний невропатолог клініки Ігор Бабій.

Бригада лікарів виїхала до хворого на Вінниччину. На апараті скринінгу судин, що розробили у клініці, подивилися стан капілярів.

— Кров майже не рухалася, судин не було видно. Зробили ін’єкцію, тоді перевірили судини ще раз. Кров почала пульсувати. Мозок став живитися. Це дало нам і батькам чоловіка надію, що той колись оговтається. Раніше ми відновлювали життєдіяльність мозку за три роки. Тепер можемо це робити за рік, якщо лікувати регулярно.

Хворий опритомнів. Навчаємо його реагувати на оточуючих, рухати руками й ногами. Поки що він не говорить, але вимовляє звуки. Прогнозуємо, що за кілька років не лише митиме посуд і прибиратиме, а й на роботу зможе піти.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*