Розсіяний склероз лікують новітніми методами

27 січня 2014

— Живу в Америці, та лікуватися приїхала в Україну, — розповідає 46-річна Лариса Мельникова. — Кілька років тому мене спіткало лихо — розсіяний склероз. Його вважають невиліковним. Вдавалася до різних методів, але не помогло. Ходила лише з ціпком, точніше повзала. Весь час гнітили думки: як жити далі? Почалася депресія, і мені стало ще гірше. Від київських родичів дізналася про Клініку здорових судин, де сучасними методами лікують цю недугу. Звернулася туди. Побоювалася невідомих процедур, однак вирішила спробувати, бо вже не мала що втрачати.

При розсіяному склерозі пошкоджується захисна оболонка нервових клітин головного та спинного мозку. Понад 2 млн людей у світі мають цю недугу. Вона починається у 20–50 років. Жінки хворіють удвічі частіше за чоловіків.

— Ця підступна недуга проявляється насамперед у порушенні можливості пересуватися через слабкість м’язів, — каже керівник Клініки здорових судин, доктор медичних наук Уляна Лущик. — Також може погіршитися зір, виникають проблеми із травленням і ковтанням, утруднюється мовлення. Людина не в змозі навіть сама себе обслуговувати, не контролює емоції. Розсіяний склероз нерідко супроводжується депресією.

Усі ці прояви були в Лариси. Після першого курсу лікування відчула себе краще. Почала ходити впевненіше, навіть якийсь час не корис­тувалася ціпком. М’язи перестали боліти, поліпшився настрій. Попереду ще не один курс лікування. Однак жінка тепер переконана, що не можна здаватися, дозволяти хворобі перемогти.

— Хвора людина має налаштовуватися на боротьбу з недугою, навіть із такою безжальною, як розсіяний склероз, — вважає Уляна Лущик. — Не можна впадати у відчай, це тільки ускладнить ситуацію. Треба усвідомити, що через хворобу доведеться змиритися з певними обмеженнями у своєму житті, але все одно варто ставити перед собою цілі й досягати їх, дивитися в майбутнє з надією. Важка недуга потребує тривалого комплексного лікування, тому слід набратися терпіння й ретельно виконувати всі рекомендації. Лише в цьому разі лікування дасть відчутний ефект.

 

Ольга БОРИСЮК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*