Метеочутливість

МЕТЕОЧУТЛИВІСТЬ – НЕ ХВОРОБА, АЛЕ…

Чи замислювалися ви над тим, чому таку популярність мають прогнози погоди по радіо й телебаченню? Річ не тільки в тім, що хочеться заздалегідь зорієнтуватися, як саме вдягтися й чи брати із собою парасольку. На жаль, зміна погодних чинників здатна негативно впливати на самопочуття багатьох із нас.

lineartickle

Статті за темою:

“Чому ми реагуємо на зміни погоди”

“Зимове купання – користь чи шкода?” 

lineartickle

Статистика свідчить, що майже третина населення нашої планети має метеопатичні реакції. І тому, напевне, в кожній родині є такий собі «домашній синоптик», який прогнозує погодні зміни, відчуваючи погіршення свого стану. Болить голова, шпигає серце, крутить суглоби – отож чекай опадів, грози, бурі, різкого похолодання чи, навпаки, потепління. Не так важливо, в який бік змінюється погода, – найголовніше те, що вона не є сталою, а наш організм реагує на це.

 

Неперіодичні зміни погоди, на відміну від сезонних, нерідко висувають підвищені вимоги до компенсаторно-пристосувальних реакцій організму. І саме ці неперіодичні процеси найбільше впливають на нього в разі наявності патології. Наприклад, значна кількість випадків смертності від серцево-судинних захворювань припадає на періоди частих і різких змін погоди.

Слід сказати, що на зміни в природі людський організм відповідає перебудовою своїх біологічних систем. Це – своєрідна захисна реакція. Відбувається певна корекція вироблення тих чи інших гормонів, швидкості кровотоку, активності ферментів, здатності крові згущуватися тощо. Зрозуміло, що людина молода та здорова легше адаптується до змінених умов, а тому практично й не відчуває змін погоди.

У людей же з хронічними захворюваннями вже за кілька діб до реальних змін у природі можна спостерігати появу метеотропних реакцій, які погіршують перебіг хвороби, а до того ж викликають небажані зміни в самопочутті та настрої. Різкі коливання температури, атмосферного тиску, вологості повітря, посилення вітру, магнітні бурі тощо можуть призвести до виникнення патологічних станів. Одним із основних чинників у цьому плані виступає зниження температури, що спричиняє переохолодження організму. За даними наукової медичної літератури, близько 80% пацієнтів із різноманітними захворюваннями реагують на нестійкість погоди загостренням. І тут особливо важливими стають профілактичні заходи.

 

Якщо у вас часто болить голова чи виникають інші неприємні відчуття, як-то кажуть, на погоду, то треба бити на сполох. Такі прояви – перший сигнал того, що в організмі не все гаразд і слід уже зараз подбати про своє здоров’я, щоб не допустити серйозної недуги. Давно відомо, що запобігти хворобі легше, аніж лікувати її. Фахівці нашої Клініки, які поглиблено вивчають вплив метеорологічних чинників при певних захворюваннях, визначать причину такого стану та призначать ефективне лікування, що допоможе вам знов відчути себе сповненими сил та здоров’я.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*